Academica - Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych w WUMed

Drodzy Studenci oraz Wykładowcy laugh

Zapraszamy do korzystania w Bibliotece Naukowej WUMed z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica.

Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. To dostęp do 3 766 387 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.

Academice udostępniane są przede wszystkim publikacje zwarte, książki i czasopisma naukowe ze zbiorów Biblioteki Narodowej, w tym: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dostępne są również publikacje niskonakładowe oraz niedostępne na rynku wydawniczym.

Czytelnicy mają dostęp do publikacji niechronionych prawem autorskim (online, bez ograniczeń)  oraz chronionych prawem autorskim (wyłącznie lokalnie w bibliotece).

Dostęp do ACADEMICA

Publikacje są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne  na wyznaczonych terminalach ACADEMICA w Bibliotece Naukowej WUMed.

Zachęcamy do korzystania z zasobów Academiki mając nadzieję, że stanie się kolejnym narzędziem dla Wszystkich w kształceniu pracy naukowej i dydaktycznej.

Warunki dostępu do treści publikacji chronionych prawem autorskim i korzystania:

• odbywa się na miejscu, w Bibliotece Naukowej WUMed
  • wymagane jest wypełnienie i podpisanie Oświadczenia użytkownika systemu Academica (formularze dostępne w Bibliotece Naukowej WUMed),
  • wymagane jest okazanie aktualnej legitymacji studenckiej,
  • użytkownik otrzymuje indywidualne dane dostępowe (login oraz tymczasowe hasło, które należy zmienić przy pierwszym logowaniu).
Sprawdź godziny pracy Biblioteki Naukowej WUMed
IKPMED